Ned9Pro2018

Predstavljanje krizmanika

„Na drugu nedjelju Došašća u našoj župi Uzvišenja svetog Križa posebno izdvajamo iz naše zajednice, naše buduće krizmanike. Prilika je to da ih svi zajedno, kao zajednica, upoznamo i da svoje molitve uputimo upravo za njih“ rekao je na početku večernje svete mise 9. prosinca 2018. g. naš župni vikar Božidar Nađ, koji je predvodio misno slavlje.

Osamdeset i devetero mladih iz naše župe predstavljeno je župnoj zajednici u prigodnom obredu. Naš đakon, Filip Sertić prozvao je imenom kandidate za krizmu, na što su oni, primajući simboličan dar od našega župnoga vikara Božidara Nađa, odgovarali „Evo me!“ izričući tako svoju želju za rast u vjeri, u životu naše župne zajednice, ali i sudjelovanje u euharistijskom slavlju. Na kraju su to potvrdili i zajedno izgovarajući prigodnu molitvu, te molitvu vjernika. Misno je slavlje glazbom i pjesmom uveličao naš Zbor mladih.

Tekst i foto: ZUSK

Više fotografija u Fotogaleriji.